Nejlevnější hypotéka

Jak funguje pořízení hypotéky?

Hypotéka neboli hypoteční úvěr je označení pro účelové poskytnutí peněžních prostředků, které slouží k financování nemovitosti na území České republiky, nebo na její výstavbu. Úvěr je nejčastěji zajištěn zástavním právem k této nemovitosti. Pro hypotéku je podstatné její přesné zaměření a určení poskytnutých finančních prostředků. Hypotéka je omezena využitím peněz pouze na koupi stavebního pozemku, nebo nemovitosti určené pro bydlení, výstavbu rodinného domu, pořízení stavby pro nebytové účely, modernizaci či rekonstrukci stávající nemovitosti.

Podmínky hypotéky je možné spočítat pomocí speciálních kalkulaček. Na internetu najdete jak „kalkulačky hypoték“ jednotlivých bank, tak kalkulačky, které porovnávají podmínky různých bank podle Vámi zadaných parametrů hypotéky. Problémem mohou být neaktuální data, sloužící pro výpočet a porovnávání. Podstatnějším problémem ale je, že takovou kalkulačku vůbec nezajímá nic dalšího, například proč si chcete hypotéku vzít, jaké máte plány do budoucna – a to nejen co se týče pořizované nemovitosti, ale i například rodiny, nebo zaměstnání. On-line kalkulačky tak mohou být cenným orientačním zdrojem dat, ale ideální hypotéku přesně „na míru“ nejsou schopné doporučit.

Jak tedy získat nejlevnější hypotéku?

Chcete-li si být skutečně jisti, že jste si pořídili tu nejvýhodnější hypotéku, je nejlepší založit Vaše rozhodnutí na základě konzultace s prověřeným odborníkem. Poradci registrovaní na portálu www.vasiporadci.cz zanalyzují Vaši situaci a navrhnou Vám hypotéku, která bude zaručeně přesně podle Vašich představ.