Investice do zlata

Proč investovat do zlata?

Zlato patří k nejstarším prostředkům, které lidé používají k uchování hodnoty. Jeho cena sice v čase kolísá, ale ani v době krize zlato nijak výrazně neztrácí svou hodnotu. Majetek uložený ve zlatě lze v snadno zpeněžit kdekoliv na světě. Vyplatí se i dnes investovat do zlata? A do čeho tedy investovat konkrétně?

 

 Formy investice do zlata

 

Investovat lze například do šperků, které jsou nejjednodušší a nejběžnější variantou nákupu zlata. Mají navíc přidanou módní hodnotu. Zlaté mince jsou další velice jednoduchou možností investice. Díky menším rozměrům jsou mince dostupnější než například zlaté pruty a cihly. Dalšími možnostmi jsou investice do zlatých indexových fondů, tzv. „papírového zlata“ nebo do firem těžících zlato.

Důvodů, proč investovat do zlata, je mnoho. Zlato slouží jako základní prostředek pro zachování hodnoty zvláště v dobách různých krizí, což je dnes poměrně aktuální. Zlato je konzervativní investicí, která nejspíš nepřinese velký zisk, ale může zabránit ztrátě, když se vše jiné hroutí. Majetek ve zlatě lze vzít kamkoliv s sebou a v případě potřeby jej kdykoliv vyměnit za hotovost.

I při jistotém výnosu je ale opět vhodné promluvit si o této akci s odborníkem. Portál www.vasiporadci.cz Vám nabízí rady plně kvalifikovaných odborníků, se kterými bude Vaše investice skutečně zlatá.