Finanční poradce

Kdo je finanční poradce?

 

O finančních poradcích dnes slyšíte téměř všude. Proto je pro Vás důležité, abyste si v tak velkém množství uměli vybrat toho nejvhodnějšího a věděli, na co si případně dát pozor.

V běžné praxi se můžete setkat se dvěma typy poradců – bankovním a finančním. Mezi nimi je zcela zásadní rozdíl. Bankovní poradce využívá v praxi finanční produkty "své" banky či bankovní skupiny. Nemůže se tedy stát, že by klientovi nabídl finanční produkt, který patří konkurenční bance, ačkoliv by byl pro klienta výhodnější. Naopak kvalitní finanční poradce by měl mít co nejširší přehled o produktech, které celý finanční trh nabízí, aby tak mohl vybrat to nejlepší řešení.

 

Jaký je společný cíl poradce a klienta?


Hlavním úkolem finančního poradce je sestavení finančního portfolia klienta včetně dalšího servisu, který poradce poskytuje. Finanční poradce má mít pro svého klienta připraveno víc možností, které může pro řešení určité životní situace nabídnout.

Žádný klient není nikdy dostatečně informován o všech dostupných finančních produktech na trhu. Proto je tu portál www.vasiporadci.cz, kde můžete kontaktovat spolehlivé poradce, kteří Vám poskytnou potřebné informace a odborně poradí. V případě, že nějakému produktu nerozumíte, měli byste si vše nechat od poradce vysvětlit.

 

Jak se přesvědčím o spolehlivosti a důvěryhodnosti poradce?

 

Důležitým aspektem práce finančního poradce je jeho schopnost přesvědčit klienta o svých kvalitách a důvěryhodnosti. U neprověřených poradců hrozí například nebezpečí, že klientovi bude doporučen produkt, který je pro něj zbytečný nebo nevýhodný.

S naším portálem www.vasiporadci.cz ale už tento problém řešit nemusíte. Jsou zde registrováni pouze spolehliví a především prověření poradci, kteří budou vždy pracovat ve Váš prospěch.