Články

Braňte se neseriózním prodejcům

Pokud jste si mysleli, že praktiky tzv. "šmejdů" jsou zaměřeny jenom na seniory, musím vás vyvést z omylu. Podobnou praxi používají například prodejci v nákupních centrech. Sednete si do masážního polštáře a už jste jejich. Dá se s takovými praktikami vůbec nějak účinně bojovat?

Vstup hypotečního trhu do nového roku

Začátek roku 2013 byl pro hypoteční trh poměrně chladný, byl poskytnut velmi nízký počet hypoték. Úrokové sazby napříč všemi bankami budou klesat a boj iniciativy proti bankovním poplatkům konečně přináší ovoce. Co dalšího přinesl vstup hypotečního trhu do nového roku a co ještě můžeme očekávat?
11.3.2013 11:00 VP Celý článek

Nová éra bytových družstev

Přichází nová éra bytových družstev, máme se třást nebo se radovat? Rychlou odpovědí je určitě se radovat, být součástí bytového družstva je totiž výhodné. Důkazem je i to, že se nové družstevní byty se mimo Prahu začínají stavět i v mimopražských regionech.
8.3.2013 11:00 VP Celý článek

Pečujte o své bydlení

Jistě nenecháváte své bydlení ladem a naopak o něj pečujete, to je správně. A jakým způsobem tedy můžete získat peníze na případné rekonstrukce vašeho domu nebo bytu? Možnosti jsou prakticky podobné jako u staveb, tedy jestliže nemáte vlastní finanční prostředky, můžete využít úvěr ze stavebního spořenínebo hypotéku. Vždy záleží na rozsahu rekonstrukce a její celkové ceně.
7.3.2013 11:00 VP Celý článek

Kde právě teď koupíte nejvýhodnější cestovní pojištění

Chystáte se už na dovolenou do zahraničí? Přichystali jsme pro vás krátký návod, jak pojištění vybírat a modelový příklad, na kterém ukážeme, co a za kolik pojišťovny nabízejí.
23.5.2012 0:00 Penize.cz Celý článek

Škola finanční gramotnosti: kam neinvestovat

Kam investovat, to vám dneska poví každý: tisk, internet i televize, všude je plno doporučení, kam vložit peníze. Málokdo vám ovšem řekne, kam investovat rozhodně nemáte. I od toho je tu Škola finanční gramotnosti.
2.11.2011 9:00 Penize.cz Celý článek

Kolik hypoték může změnit banku v příštím roce

Hypoteční trh zažívá opětovný rozkvět. A nad čísly hlásajícími bouřlivý růst hypotečního trhu se vznáší nepříjemná otázka: Není růst způsoben jen refinancováním hypoték s končící fixací úrokové sazby z „bohatých let“? Hypoteční trh v následujícím roce ovlivní i přes 50 tisíc končících fixací v objemu přes 85 mld. Kč.
1.11.2011 17:00 Hypoindex.cz Celý článek

Mojmír Urbánek: Placené poradenství? 30 % klientů, 15 % příjmů

Společnost Stone & belter vyvinula vlastní koncept placeného poradenství: Analyzuje klientům nastavení jejich smluv. O službu projevilo zájem 30 % klientů společnosti. V čem se liší od klasického finančního poradenství? „Klient platí za něco, co s produktem nesouvisí,“ říká Mojmír Urbánek, zakladatel a ředitel společnosti Stone & belter.

Víme, kolik hypoték může změnit banku

Refinancování a jeho podíl na „nových“ hypotékách je předmětem věčných diskusí. Kolik hypoték může změnit majitele v následujících měsících? A jakým objemem se v extrémním případě mohou promítnout do „nově poskytnutých“ hypoték?
22.8.2011 10:00 Hypoindex.cz Celý článek

Americká hypotéka = výhodný úvěr na cokoli

Americká hypotéka je jako hypoteční úvěr celkem nevýhodná. Svůj půvab však získává v účelovosti. Zapůjčené peníze nemusíte použít na bydlení, ale takřka na cokoli.
8.8.2011 11:00 Hypoindex.cz Celý článek